Wspomóż Liturgia.pl

Dzisiejsza liturgia

To Słowo było w Nim i było niewidzialne dla stworzenia, a więc uczynił je widzialnym, ukazując Tego, który był. Światłość zrodzoną ze światłości wydał z siebie stworzeniu, jako Pana, i w Nim się ukazał. Tego, który przedtem był widzialny tylko dla Niego, a niewidzialny dla świata, uczynił widzialnym, aby świat, ujrzawszy… więcej »  czytania »
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek - strona nie wyświetla się poprawnie.
Okładka książki
W połowie listopada 2014 r. do księgarń trafiła najnowsza książka z serii „Źródło i Szczyt” – „Ponad wschodem i zachodem”. Jest to zbiór nowatorskich tekstów Roberta Tafta, przedstawiający najważniejsze tematy zgłębiane przez autora podczas wieloletniej praktyki akademickiej i eksperckiej.
Modlitwa wiernych

Propozycja modlitwy wiernych na 4 niedzielę Adwentu roku B, 21.12.2014.

Katarzyna Spurgjasz
13322_0.jpg

Nakładem wydawnictwa Homini ukazała się niedawno książka dr. Tadeusza Kornasia Schola Teatru Węgajty. Dramat liturgiczny. W kręgu zainteresowań badawczych autora, pracownika Katedry Teatru i Dramatu Wydziału Polonistyki UJ, znajdował się dotąd głównie teatr polski XX i XXI wieku.

Liturgiczne Arte-Fakty

Aleksandra Brandys
Kielich

Wstęp do serii tekstów o przedmiotach liturgicznych »

„Kielich to naczynie w kształcie czary na nóżce, używane do picia trunków”. Lubię zaglądać do słownika języka polskiego, kiedy zaczynam zastanawiać się głębiej nad jakimś słowem. Słownik jest bardzo konkretny, rozsądny i pozwala wrócić do podstaw. Do...

Patrycja Wierzbicka
Portal

Na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, kilkanaście kilometrów od hałaśliwych plaż i tętniących życiem ulic Walencji znajduje się niezwykły klasztor - kartuzja Porta Coeli (Brama Niebios). Mieszkający tam mnisi żyją wg jednej z najsurowszych reguł w kościele katolickim, a ich powołaniem jest „nieustanne czuwanie w obecności Boga” i trwanie na straży „w oczekiwaniu na ponowne przyjście Pana, by niezwłocznie otworzyć, kiedy tylko zapuka”.Najpopularniejsze

Blog „19te piętro”
Pod koniec listopada został udostępniony bardzo ciekawy i mądry dokument "Wskazania Episkopatu Polski dotyczące liturgii Mszy świętych sprawowanych w małych grupach i wspólnotach", przyjęte na 366. Zebraniu Plenarnym KEP. Zwracam uwagę na trzy punkty.
Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na 3 niedzielę Adwentu roku B, 14.12.2014.
Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na 4 niedzielę Adwentu roku B, 21.12.2014.
Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na 2 niedzielę Adwentu roku B, 7.12.2014.

Wiadomości

Ks. Krzysztof Porosło
Książka znakomita na prezent bożonarodzeniowy, zawierająca rozważania ks. Krzysztofa Porosło, ukazała się wkrótce przed Świętami nakładem Wydawnictwa Karmelitów Bosych. Dzięki niej uczymy się, jak przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia przez cały rok.
Przemienienie
Ikonopisarstwo jako droga formacji chrześcijańskiej, a więc coś więcej, niż tylko artystyczne hobby, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób, dostrzegając atrakcyjność tej formy rozwoju duchowego, nie wie jednak, jak rozpocząć swoją przygodę z ikoną, jak wejść w świat uświęcony wielowiekową tradycją.
ADVENTure. Rekolekcje w wielkim mieście
W niezwykłą podróż śladami: Maryi, Józefa, Jana Chrzciciela, Elżbiety i Zachariasza oraz Mędrców zabierają nas: Darek Malejonek, Marek Zając, Małgorzata i Marek Nowiccy, s. Judyta Pudełko PDDM, Tomasz Rożek i ks. kard. Kazimierz Nycz.
Sala na Górze
Małżeństwo – to temat ostatniej w tym roku katechezy czwartkowej w cyklu „Będziesz człowiekiem”. Zapraszamy na konferencję, którą poprowadzi specjalista z zakresu teologii małżeństwa – ks. dr hab. Antoni Świerczek.
M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Lubiane na Facebooku