Wspomóż Liturgia.pl

Dzisiejsza liturgia

Okres wielkanocny
Wielkanoc mówi o czymś niewyobrażalnym. To wydarzenie dochodzi do nas zrazu wyłącznie poprzez słowo, nie dzięki zmysłom. Tym bardziej idzie więc o to, aby poz wolić kiedyś, by pozyskało nas słowo. Ponieważ jednak obec­nie wyobrażamy sobie wszystko przy pomocy zmysłów, od dawna już wiara Kościoła przełożyła wielkanocne… więcej »  czytania »
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek - strona nie wyświetla się poprawnie.
Propozycje duchowych przewodników na Wielki Post
Sklep Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego przygotował zestaw czterech publikacji książkowych dla tych, którzy chcą owocnie przygotować się do Paschy. Wszystkie książki dostępne są zarówno w sklepie internetowym naszego serwisu, na sklep.liturgia.pl, jak i na Stolarskiej 12 w Krakowie.
Jutro Niedziela

Spotykając się z Apostołami, Jezus zdaje się mówić do nich: wyluzujcie, już Zmartwychwstałem, wypełniły się wszystkie pisma, których kompletnie wcześniej nie rozumieliście. Przeczytajcie jeszcze raz. Tak miało być. Zobaczcie mnie, teraz Jestem już między Wami, możecie być spokojni, macie tu coś do jedzenia…?.

Piotr Oleś OP
Symbolika świątyni chrześcijańskiej

Podczas trzeciego spotkania poświęconego symbolice świątyni chrześcijańskiej pt. „O, Jeruzalem szczęśliwe”, br. Piotr Oleś OP mówił o świątyni jako figurze Jeruzalem Niebieskiego: o symbolice fundamentów, murów i podpór.

Liturgiczne Arte-Fakty

Aleksandra Brandys
Kielich

Wstęp do serii tekstów o przedmiotach liturgicznych »

„Kielich to naczynie w kształcie czary na nóżce, używane do picia trunków”. Lubię zaglądać do słownika języka polskiego, kiedy zaczynam zastanawiać się głębiej nad jakimś słowem. Słownik jest bardzo konkretny, rozsądny i pozwala wrócić do podstaw. Do...

Patrycja Wierzbicka
Portal

Na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, kilkanaście kilometrów od hałaśliwych plaż i tętniących życiem ulic Walencji znajduje się niezwykły klasztor - kartuzja Porta Coeli (Brama Niebios). Mieszkający tam mnisi żyją wg jednej z najsurowszych reguł w kościele katolickim, a ich powołaniem jest „nieustanne czuwanie w obecności Boga” i trwanie na straży „w oczekiwaniu na ponowne przyjście Pana, by niezwłocznie otworzyć, kiedy tylko zapuka”.Najpopularniejsze

Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na II niedzielę wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, 12.04.2015.
Blog „Zasypywanie przepaści”
Kolejne wydarzenie z cyklu "Wielkanoc i eschatologia". Wczoraj zmarł nagle na serce mój współbrat ks. Piotr Smoliński. Każda śmierć jest katechezą dla tych co pozostają na ziemi, a zwłaszcza śmierć kogoś w sile wieku, kto do tej pory wydawał się okazem zdrowia.
Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – 23.04.2015.
Blog „Zasypywanie przepaści”
Właśnie przed chwilą wróciłem z cmentarza przy ul. Unickiej w Lublinie, gdzie nawiedziłem grób mego współbrata Staszka Bednarza równo w 5. rocznicę jego śmierci. Staszek od 2005 r. był ekonomem naszego domu seminaryjnego, więc przez 5 lat byliśmy domownikami.

Wiadomości

1% na Dominikański Ośrodek Liturgiczny
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny – jako organizacja pożytku publicznego – zbiera w tym roku 1% podatku i zachęca wszystkich, którym bliskie są jej inicjatywy i podzielają przyświecające im pragnienie mądrej odnowy liturgii, do wpisywania w zeznaniu podatkowym numeru KRS 0000354036.
San Clemente
W najbliższy piątek, 24 kwietnia o 20.30 w poznańskim kościele oo. Dominikanów schola pod kierunkiem o. Marka Rojszyka OP wykona starorzymskie nieszpory na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
Liturgia na cześć Męki Pańskiej
Liturgia to dzieło Boga czy dzieło człowieka? Jakie ma i jakie może mieć znaczenie w naszym codziennym życiu? Na te pytania odpowie gość czwartkowej katechezy w kościele mariackim – o. Tomasz Grabowski OP.
Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny tworzy przy krakowskim klasztorze dominikanów chór mieszany, którego dyrygentką będzie Ewa Kieres. Jego pierwszym zadaniem będzie służba w liturgii, ale będzie podejmował także inne wyzwania na polu kultury. Trwają zapisy na pierwsze otwarte przesłuchania.
M T W T F S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
 
 
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Lubiane na Facebooku


1% na Dominikański Ośrodek Liturgiczny