Wspomóż Liturgia.pl

Dzisiejsza liturgia

Wspomnienie dowolne św. Anieli Merici, dziewicy
Aniela urodziła się około roku 1470 w Desenzano nad jeziorem Garda. Przyjęła habit III zakonu św. Franciszka i gromadziła wokół siebie dziewczęta, które uczyła dzieł miłosierdzia. W roku 1535 założyła w Bresci stowarzyszenie kobiet pod wezwaniem św. Urszuli, którego celem było wychowywanie biednych dziewcząt do życia… więcej »  czytania »
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek - strona nie wyświetla się poprawnie.
Okładka książki
W połowie listopada 2014 r. do księgarń trafiła najnowsza książka z serii „Źródło i Szczyt” – „Ponad wschodem i zachodem”. Jest to zbiór nowatorskich tekstów Roberta Tafta, przedstawiający najważniejsze tematy zgłębiane przez autora podczas wieloletniej praktyki akademickiej i eksperckiej.
Jutro Niedziela

Czasem wydaje się, że trzeba wielu słów, skoordynowanych działań, zmyślnych pomysłów, kościelnego PR–u, ustalonej strategii – i geniuszu komunikacyjnego, żeby zdobyć ludzi dla Boga.

Katarzyna Spurgjasz
13322_0.jpg

Nakładem wydawnictwa Homini ukazała się niedawno książka dr. Tadeusza Kornasia Schola Teatru Węgajty. Dramat liturgiczny. W kręgu zainteresowań badawczych autora, pracownika Katedry Teatru i Dramatu Wydziału Polonistyki UJ, znajdował się dotąd głównie teatr polski XX i XXI wieku.

Liturgiczne Arte-Fakty

Aleksandra Brandys
Kielich

Wstęp do serii tekstów o przedmiotach liturgicznych »

„Kielich to naczynie w kształcie czary na nóżce, używane do picia trunków”. Lubię zaglądać do słownika języka polskiego, kiedy zaczynam zastanawiać się głębiej nad jakimś słowem. Słownik jest bardzo konkretny, rozsądny i pozwala wrócić do podstaw. Do...

Patrycja Wierzbicka
Portal

Na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, kilkanaście kilometrów od hałaśliwych plaż i tętniących życiem ulic Walencji znajduje się niezwykły klasztor - kartuzja Porta Coeli (Brama Niebios). Mieszkający tam mnisi żyją wg jednej z najsurowszych reguł w kościele katolickim, a ich powołaniem jest „nieustanne czuwanie w obecności Boga” i trwanie na straży „w oczekiwaniu na ponowne przyjście Pana, by niezwłocznie otworzyć, kiedy tylko zapuka”.Najpopularniejsze

Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na 2. niedzielę zwykłą roku B, 18.01.2015.
Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na uoczystość Objawienia Pańskiego, 6.01.2015.
Modlitwa wiernych
Propozycja modlitwy wiernych na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 11.01.2015.
Blog „Kairos”
Pan Zastępów - Jego za Świętego miejcie; On jest Tym, którego się lękać macie i który was winien bojaźnią przejmować. On będzie kamieniem obrazy i skałą potknięcia się dla obu domów Izraela; pułapką i sidłem dla mieszkańców Jeruzalem. Wielu z nich się potknie,...

Wiadomości

Warsztaty u Świętego Ducha
W dniach od 27 lutego do 1 marca 2015 r. w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie odbędą się warsztaty muzyki liturgicznej prowadzone przez Piotra Pałkę, podczas których przygotowany i wykonany zostanie utwór „Miłość ponad wszystko”.
Warsztaty kolędowe
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu organizuje w dniach od 30 stycznia do 1 lutego 2015 r. muzyczno-liturgiczne warsztaty kolędowe. Warsztaty poprowadzą Piotr Pałka i Hubert Kowalski z Krakowa.
Sala na Górze
W najbliższy czwartek, 22 lutego, w Bazylice Mariackiej odbędzie się katecheza z cyklu „Będziesz człowiekiem. O tym jak widzi cię Bóg”. Tym razem temat: „Czas” podejmie dr Danuta Piekarz, biblistka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Perfugium
W sobotę, 24 stycznia, o godz. 19:15 w kościele św. Marka w Krakowie odbędzie się jedyny w tym sezonie koncert kolędowy Zespołu Muzyki Dawnej „Perfugium”, zatytułowany „Verbum caro factus est – Pieśni o Narodzeniu Pańskim”.
M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Lubiane na Facebooku


Sprzątamy magazyn