Dzisiejsze czytania

Dzisiejsza liturgia

W zakonach franciszkańskich: Wsp. ob. św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera
Leonard urodził się w 1676 roku. Studiował w Rzymie, a następnie wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych. Po otrzymaniu święceń kapłańskich przewędrował niemal całą Italię głosząc z wielkim powodzeniem kazania do ludu. Pozostawił po sobie wiele dzieł z zakresu kaznodziejstwa i duszpasterstwa. Zmarł w Rzymie w 1751 roku. (opr. Liturgia.pl)

Ostatnio najpopularniejsze

Spowiedź
Redakcja miesięcznika „W drodze” udostępniła z okazji rozpoczęcia jubileuszu 800-lecia Zakonu Dominikanów specjalną aplikację dla osób przygotowujących się do sakramentu pokuty i pojednania.
Jubileusz 800 lat
Papież Franciszek udzielił odpustu na Jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego. Ojciec Święty zezwolił, by uczestnicy obchodów dominikańskiego jubileuszu mogli uzyskać odpust zupełny po spełnieniu odpowiednich warunków. Praktyczną pomocą może być nasz modlitewnik do wydrukowania.
Chorał karmelitański na Jubileusz św. Teresy
Karmelici bosi z Krakowa i Poznania wydali płytę z chorałem gregoriańskim, która wpisuje się w obchody 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa. Płyta „Sancta Mater Teresia” zawiera 29 utworów z Mszy i Nieszporów ku czci patronki Karmelu.