Wspomóż Liturgia.pl

Targi LubSacro 2014

Subskrybuj podcast

 

Dzisiejsze czytania

Dzisiejsza liturgia

W zakonie dominikańskim: Wspomnienie bł. Gwali z Bergamo, biskupa
Gwala urodził się około 1180 roku w Bergamo, gdzie został kapłanem i kanonikiem. Przyjęty do Zakonu Kaznodziejskiego przez św. Dominika, gorliwie i roztropnie służył Bogu i ludziom, pełniąc obowiązki przełożonego, inkwizytora i legata papieskiego. Założył klasztor w Brescii, a w 1229 roku został biskupem tego miasta. Z polecenia papieża Grzegorza IX pełnił trudną misję polityczną jednania miast w północnych Włoszech z cesarzem Fryderykiem II. Pomagał ubogim, troszczył się o pokój i o odnowienie obyczajów chrześcijańskich. Zmarł 3 września 1244 roku. Jego kult zatwierdził papież Pius IX w 1868 roku. (opr. Liturgia.pl)

Ostatnio najpopularniejsze

Blog „Zasypywanie przepaści”
Parę tygodni temu telewizja (bodajże w programie 1) powtarzała serial "Szatan z siódmej klasy" (wersja z 2006 r., reż. Kazimierz Tarnas). W czasie urlopu obejrzałem fragmenty paru odcinków. W odcinku 6 pojawia się krótki epizod liturgiczny.
Blog „19te piętro”
Przez ostatni czas kilka spraw nabrało rumieńców. Niebawem pojawi się podręcznik chorału gregoriańskiego Regulæ cantus, czyli Zasady śpiewu.
Blog „Katecheta? Obecny!”
Dziś o Robinie Williamsie mówią i piszą wszyscy. Zaskoczeni, przerażeni, smutni. 63 lata to nie jest wiek na umieranie.  W ogóle – nie ma wieku na umieranie. Zwłaszcza takie z własnej woli.