Dzisiejsze czytania

Dzisiejsza liturgia

Wspomnienie dowolne św. Zdzisławy
Zdzisława urodziła się ok. 1215 roku na Morawach. Poślubiła kasztelana zamku w Lemberku Gawła (Havla), z którym miała czworo dzieci. Była wzorową żoną i matką. Wraz z mężem troszczyła się o ewangelizację okolicznych ziem i nawiązała współpracę z dominikanami. Stała się dobrodziejką tego zakonu oraz fundatorką klasztorów. Zasłynęła jako opiekunka ubogich i uzdrowicielka. Zmarła ok. 1252 roku. komentarz na dziś » (opr. Liturgia.pl)

Ostatnio najpopularniejsze

Organizatorzy
W dniach 4-11 sierpnia 2016 w sanktuarium maryjnym w Licheniu odbędzie się III edycja warsztatów liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi. Są to największe takie warsztaty w Europie Środkowej. Obecnie trwają zapisy uczestników.
Jutro Niedziela
Każdego roku liturgicznego (A, B, C) w niedzielę Przenajświętszej Trójcy słuchamy innych czytań, które jednak zawsze, gdy spojrzymy na nie razem, przedstawiają nam całość objawienia Trójcy.
Blog „Zasypywanie przepaści”
Commune sanctorum, czyli msze wspólne o świętych, to trzeci element do porównania Sakramentarza tynieckiego z Mszałem Rzymskim. Porównanie to wypada dość interesująco.
«  

maj

  »
M T W T F S S
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Lubiane na Facebooku