16.09.2010, I Modlitwa Eucharystyczna czyli Kanon Rzymski

We wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana zachęcam, aby jednak od czasu do czasu używać podczas sprawowania Mszy świętej Kanonu Rzymskiego. Piękna modlitwa eucharystyczna. Wypada używać także wtedy, gdy imiona wspominanych w danym dniu świętych są zawarte w I Modlitwie Eucharystycznej.

We wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana zachęcam, aby jednak od czasu do czasu używać podczas sprawowania Mszy świętej Kanonu Rzymskiego. Piękna modlitwa eucharystyczna. Wypada używać także wtedy, gdy imiona wspominanych w danym dniu świętych są zawarte w I Modlitwie Eucharystycznej.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Ks. Marcin Kołodziej

Ks. Marcin Kołodziej na Liturgia.pl

Urodzony 24 lipca 1981 roku, święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 2006 roku w Archikatedrze Wrocławskiej. Magisterium z teologii w zakresie liturgiki zdobył w 2005 na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Na tej uczelni w 2009 roku obronił licencjat, a w 2012 roku doktorat z teologii w zakresie prawa kanonicznego. Specjalizuje się w prawie liturgicznym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Teologicznego w Krakowie. Należy do Rady kapłańskiej Archidiecezji Wrocławskiej oraz jest sekretarzem Komisji ds. liturgii Archidiecezji Wrocławskiej.