„17.IX”

Jeszcze pozostając przy historii, warto rocznicowo przypomnieć Przemysława Gintrowskiego w piosence "17.IX" (sł. Zbigniew Herbert), nagranie z koncertu na Placu Zamkowym w Warszawie 10 kwietnia 2011:

http://www.youtube.com/watch?v=YhwJgjgwdzM

albo, jak kto woli, nagranie studyjne:

http://www.youtube.com/watch?v=7tvah4e7H7U

albo, jak kto woli, nagranie studyjne:

i nie od rzeczy przywołać jeszcze niezapomniane trio Kaczmarski/Gintrowski/Łapiński w nieśmiertelnej „Modlitwie o wschodzie słońca” Gintrowskiego/Tenenbauma, aktualnej w najprzeróżniejszych życiowych kontekstach, publicznych i osobistych:

http://www.youtube.com/watch?v=-_uZ4S7YAzs

 

 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....