7 tajemnic: katecheza o sakramencie święceń

Katechezę mistagogiczną pt. „Tajemnica służby – sakrament święceń”, wygłosili ks. Krzysztof Porosło i o. Tomasz Grabowski OP we wtorek, 8 kwietnia 2014 r. Nagrania tej i kolejnych katechez będziemy oczywiście udostępniać.

Konferencjoniści zachęcają również do przesłuchania konferencji na temat kapłaństwa powszechnego, wygłoszonej dla Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Beczka w Krakowie w 2009 roku.

Kolejne katechezy zaplanowano na wtorki, raz w miesiącu do czerwca włącznie, o godz. 19:00 w Auli św. Tomasza Kolegium Klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie (wejście od ul. Stolarskiej 12). Szczegółowy terminarz można znaleźć na stronie organizatora.

Katechezy o sakramentach, organizowane przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny i środowisko rekolekcji Mysterium fascinans, są kontynuacją cyklu poświęconego świętom, który miał miejsce w roku akademickim 2012/2013 w ramach obchodów Roku Wiary. Nagrania tych katechez można znaleźć zarówno w serwisie Liturgia.pl, jak i w formie podcastów: wideo i audio.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Ks. Krzysztof Porosło

Ks. Krzysztof Porosło na Liturgia.pl

Ksiądz archidiecezji krakowskiej (święcenia przyjął w 2013 r.). W 2015 r. rozpoczął studia doktoranckie z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania), które ukończył w 2019 r. obroną doktoratu. Od 2019 r. wykłada teologię dogmatyczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Od września 2020 r. jest diecezjalnym duszpasterzem akademickim przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Pomysłodawca i współorganizator rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”, które odbywają się od 2008 r. Autor lub redaktor 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.