„Benedicta” – płyta benedyktynów z Nursji

Na stronie benedyktynów z Nursji można przeczytać o nagranej przez nich płycie "Benedicta", która będzie dostępna od 2 czerwca. Jak wskazuje tytuł, są to chorałowe śpiewy maryjne, przede wszystkim elementy oficjum - antyfony, reponsoria, hymny. Jedna z antyfon, "Nos qui Christi iugum", jest własną kompozycją mnichów z Nursji.

Tutaj jest prezentacja płyty na stronie klasztoru:

http://osbnorcia.org/en/2015/05/06/discover-the-power-beauty-and-authenticity-of-the-monks-of-norcia

lista tytułów:

http://osbnorcia.org/en/album

A tutaj krótkie filmowe wprowadzenie (po angielsku), mówi głównie o. Cassian Folsom, przeor wspólnoty:

Przy okazji, usilnie zapraszam do modlitwy za o. Cassiana, ciągle zmaga się z chorobą nowotworową.

 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....