Biskupi jadą na kanonizację Stanisława Kazimierczyka

Kilkunastu polskich biskupów, w tym przewodniczący Episkopatu abp Józef Michalik, metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz i kard. Franciszek Macharski, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz i sekretarz generalny Episkopatu bp Stanisław Budzik udają się na niedzielną kanonizację bł. Stanisława Kazimierczyka do Rzymu.

Uroczystości kanonizacyjne bł. Stanisława Kazimierczyka rozpoczną się 16 października 2010 o godz. 17.00 uroczystymi nieszporami w Bazylice św. Piotra w Okowach w Rzymie. Uroczysta kanonizacja na Placu św. Piotra, podczas której Benedykt XVI wyniesie do chwały ołtarzy sześcioro błogosławionych, rozpocznie się o godz. 10.00. W poniedziałek, 18 października, o godz. 10.00 w Bazylice Św. Piotra będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za kanonizację polskiego kapłana. 

W kanonizacji weźmie udział także Prezydent RP Bronisław Komorowski. Prezydent przybędzie do Rzymu w piątek 15 października. W tym dniu spotka się z prezydentem Włoch Georgio Napolitano Oficjalna audiencja Bronisława Komorowskiego u Ojca Świętego Benedykta XVI planowana jest na 16 października, w dniu 32. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę św. Piotra. Nazajutrz, w niedzielę 17 października prezydent RP uczestniczyć będzie w kanonizacji nowego polskiego świętego – Stanisława Kazimierczyka. 

Ojciec Święty przyjmie też prawdopodobnie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika i towarzyszące mu osoby. 

inf. KAI

Zobacz także