Celny cytat

Kilka dni temu, rozmawiając (internetowo) ze znajomą, wspomniałem o pewnej bardzo wierzącej i bardzo pobożnej osobie.

Osoba ta jest bardzo miła, czy może raczej przymilna, wobec tych, którzy okazują jej zainteresowanie, przytakują jej, chwalą ją, mówią i działają po jej myśli. Tych, którzy tego nie robią, po prostu nie zauważa, a jeśli już zauważyć musi, to wyraźnie daje im odczuć, że nie żywi do nich zbytniej sympatii.

Znajoma na to powiedziała: Czyż i poganie tego nie czynią? (Mt 5:47) Zdumiała mnie wyjątkowa celność tego cytatu, który pokazuje, jak wciąż żywa jest Ewangelia.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marcin L. Morawski

Marcin L. Morawski na Liturgia.pl

Filolog (ale nie lingwista) o mentalności Anglosasa z czasów Bedy. Szczególnie bliska jest mu teologia Wielkiej Soboty. Miłośnik Tolkiena, angielskiej herbaty, Loreeny McKennitt i psów wszelkich ras. Uczy greki, łaciny i gockiego. Czasami coś tłumaczy, zdarza mu się i wiersz napisać. Interesuje się greką biblijną oraz średniowieczną literaturą łacińską i angielską. Członek International Society of Anglo-Saxonists, Henry Bradshaw Society.