Ciekawa rozmowa o liturgii

Polecam do posłuchania ciekawą ok. 45-minutową rozmowę o liturgii jako drodze duchowej. Rozmawiają dr Paweł Milcarek i dr Jerzy Mycka, a więc, jak sami na wstępie zauważają nieco żartobliwie, jest to rozmowa filozofa z matematykiem, co jest znakomitą ilustracją faktu, że liturgia nie jest własnością specjalistów (księży, teologów i liturgistów). Rozmowa została nadana przedwczoraj w Polskim Radiu Lublin w ramach audycji "Konwersatorium". Odsłuchać można TUTAJ. Bardzo polecam!

Może tak na wszelki wypadek dla wyjaśnienia: polecam tę rozmowę nie dlatego, że w pewnym momencie w toku rozmowy p. Paweł wymienia moje nazwisko. Wydaje mi się (może mi się tylko wydaje?), że polecałbym ją tak samo, gdybym wcale nie został tam wspomniany :-)))


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....