Co zaśpiewać na Mszy? VI niedziela zwykła roku A

Niedzielna liturgia mówi o przykazaniach. Ale nie jest to jedyny temat, który będzie nam towarzyszył podczas Mszy Świętej. Dzisiejsze czytania mówią nam także o mądrości oraz o wolności naszych wyborów. Każdy człowiek powołany jest do szczęścia, chrześcijanin zaś rozpoznaje pełnie szczęścia w samym Bogu.

Ponadto każda niedziela jest świętowaniem zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Dzięki Niemu mamy nowe życie. Antyfona na wejście przypomina nam o tym, że w Nim jest nasze schronienie i ucieczka. Jeżeli więc czujesz, że po prostu nie dajesz rady, jeżeli coś po raz kolejny Ci nie wyszło, to pamiętaj, że On jest skałą i twierdzą. Powierz mu swój nadchodzący tydzień. Wołaj za psalmistą, żeby On sam pokierował Twoim życiem.

Pieśń na wejście:

U Ciebie, Boże (J. Gałuszka) I 177

Ty mieszkasz pośród nas (A. Gouzes OP) I 252

Przygotowanie darów:

Pobiegnę drogą Twoich przykazań (M. Bartoszek)
Twoje Słowo jest lampą (J. Sykulski) I 380
Kathyzma (opr. M. Firlej) II 216
Tylko w Bogu (D. Kusz OP) II 242

Pieśń na Komunię:

Mądrość stół zastawiła (A. Gouzes) I 274
Bóg tak ukochał świat (A. Gouzes OP) I 272

Pieśń na uwielbienie:

Pieśń o nadziei (D. Kusz OP) II 411

Bonum est confidere (Taize) I 358

Pieśń na zakończenie:

Wielkie są dzieła (J. Sykulski) II 250

Chrześcijanie klaszczcie w dłonie (P. Bębenek) II 327

Opracowanie: Rafał Maciejewski, Krystian Neścior OP

Zobacz także

Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP

Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP na Liturgia.pl

Rafał Maciejewski - śpiewak, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant w klasie śpiewu prof. Urszuli Kryger. Kantor łódzkiego klasztoru dominikanów. Organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej. Był współautorem repertuarów mszalnych w Kalendarzu Liturgicznym Archidiecezji Łódzkiej. W latach 2011-2013 wykładowca Szkoły Kantorów, od 2014 wykładowca Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie. Krystian Neścior OP - brat student w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie, kantor braci studentów. Równolegle rozwija swoje muzyczne pasje ucząc się w klasie śpiewu klasycznego. Pochodzi z Olsztyna.