Dwanaście lat cudu

Dziś minęło dwanaście lat od dnia, kiedy moja Żona i ja "już nie jesteśmy dwoje ale jedno ciało". Najbardziej niezwykłe są te cuda, których prawie (ale tylko prawie) nie sposób odróżnić od porządku natury. A małżeństwo i rodzicielstwo są wśród nich jednymi z pierwszych. Niech będą dzięki Bogu, który je sprawia!

Dziś minęło dwanaście lat od dnia, kiedy moja Żona i ja „już nie jesteśmy dwoje ale jedno ciało”. Najbardziej niezwykłe są te cuda, których prawie (ale tylko prawie) nie sposób odróżnić od porządku natury. A małżeństwo i rodzicielstwo są wśród nich jednymi z pierwszych. Niech będą dzięki Bogu, który je sprawia!


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Tomasz Dekert

Tomasz Dekert na Liturgia.pl

Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.