Dziękuję tato!

Dziś nie o muzyce i liturgii... Pamiętam dobrze 4 czerwca '89 ale dobrze pamiętam też 13 grudnia '81, czołgi za oknami, wizyty bezpieki w domu i internowanie taty. A kiedy bezpieka szukała w domu materiałów NSZZ Solidarności siedziałem na „bibule” sprytnie ukrytej w plastikowych składanych taboretach śmiejąc się wszystkim esbekom w oczy. Tata ryzykował zdrowie, życie a ja się śmiałem nie bardzo wiedząc o co chodzi a dziś dzięki takim ludziom mogę żyć, cieszyć się wolnością i wychowywać dzieci do wolności, również tej w wierze. Dziekuję tato za Twoje wybory!!!

Dziś nie o muzyce i liturgii… Pamiętam dobrze 4 czerwca ’89 ale dobrze pamiętam też 13 grudnia ’81, czołgi za oknami, wizyty bezpieki w domu i internowanie taty. A kiedy bezpieka szukała w domu materiałów NSZZ Solidarności siedziałem na „bibule” sprytnie ukrytej w plastikowych składanych taboretach śmiejąc się wszystkim esbekom w oczy. Tata ryzykował zdrowie, życie a ja się śmiałem nie bardzo wiedząc o co chodzi a dziś dzięki takim ludziom mogę żyć, cieszyć się wolnością i wychowywać dzieci do wolności, również tej w wierze. Dziekuję tato za Twoje wybory!!!


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Paweł Bębenek

Paweł Bębenek na Liturgia.pl

Muzyk, amator-miłośnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem praktyki: śpiewa, komponuje, dyryguje. Związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów. Zajmuje się muzyczną tradycją Kościoła, jest autorem wykonywanych w kraju i za granicą kompozycji autorskich oraz aranżacji dawnych pieśni kościelnych. Aktualne informacje o działalności Pawła można znaleźć na jego stronie: www.pawelbebenek.pl.