Dzwony dla cerkwi w Rzymie

Dzwony dla nowobudowanej prawosławnej cerkwi w Rzymie zostały odlane w Moskiewskiej Fabryce Samochodów ZIŁ. Świątynia staje na terenie należącym do rosyjskiej ambasady na wzgórzu Janikulum w pobliżu Watykanu. W ubiegłym tygodniu dokonano uroczystego odbioru dzwonów.

Obecny na uroczystości zastępca przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Patriarchatu Moskiewskiego bp Jegoriewski Mark podziękował za ofiary i wysiłki, dzięki którym wykonanie dzwonów mogło dojść do skutku. Komisja Konkursowa w lutym br. przyznała Moskiewskiej Fabryce Samochodów prawo do wykonania siedmiu dzwonów, wśród których najcięższy waży ponad tonę.

Eksperci z Komisji wysoko ocenili jakość brzmienia dzwonów przeznaczonych dla prawosławnej świątyni w Wiecznym Mieście. W krótkim czasie dzwony będą przetransportowane do Rzymu i umieszczone w dzwonnicy cerkwi św. Katarzyny. Prawosławna świątynia znajduje się nie opodal Bazyliki św. Piotra i dlatego z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że dźwięk dzwonów wykonanych w Moskwie usłyszy papież Benedykt XVI.

inf. KAI

 

Zobacz także