Emerytura

Właśnie się dowiedziałem, że ks. inf. Jerzy Zalewski, dotychczasowy rezydent archikatedralnej parafii św. Jana Chrzciciela, przechodzi do Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Bardzo sobie cenię ks. Zalewskiego. Pamiętam go jeszcze jako proboszcza archikatedry i dziekana, przychodził do naszej parafii na wizytacje. Lubię jego kazania, bardzo mądre – bardzo biblijne. I to, że wspomina we mszy Patrona archikatedry, też lubię.

Niech Bóg księdzu błogosławi.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marcin L. Morawski

Marcin L. Morawski na Liturgia.pl

Filolog (ale nie lingwista) o mentalności Anglosasa z czasów Bedy. Szczególnie bliska jest mu teologia Wielkiej Soboty. Miłośnik Tolkiena, angielskiej herbaty, Loreeny McKennitt i psów wszelkich ras. Uczy greki, łaciny i gockiego. Czasami coś tłumaczy, zdarza mu się i wiersz napisać. Interesuje się greką biblijną oraz średniowieczną literaturą łacińską i angielską. Członek International Society of Anglo-Saxonists, Henry Bradshaw Society.