Gdzie szukać natchnienia…?

Człowiek dzisiejszych czasów, żyje w sposób bardzo intensywny. Szybkość przekazu danych, transfer informacji pod każdą postacią, dostępność dla wszystkich, telefony, służbowe obowiązki, rodzina, hobby i Pan Bóg. Świadomie nie stosuję tu hierarchii wartości, ponieważ każdy człowiek czyni to według swoich priorytetów. Działając na wielu „frontach” codziennych obowiązków,  jako twórca i odtwórca muzyki w szerokim tego słowa znaczeniu, postanowiłem na kilka dni pozostawić wszystkie te sprawy i udać się w przestrzeń samotności. Po co? Aby poszukać natchnienia… 

Czy łatwo jest istnieć wyzbywszy się tego wszystkiego? Tego trzeba po prostu spróbować. Często nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu dla siebie, także czasu bardzo potrzebnego dla rodziny i co najważniejsze w relacji do Pana Boga. Pan dał czas, a Żona swoje błogosławieństwo, zatem rozpoczynam podróż samotności, słuchając mocnych powiewów wiatru w sądeckim borze. Cisza i spokój, tego potrzebowałem i pragnąłem. 

Kontakt z naturą i może przez to bliższa obecność Boga, pozwalają odpocząć od świata codziennego. Czy jest to ucieczka? Może przed samym sobą? Nie, nie jest. Jest to chwila, którą nazwałbym „świętym czasem”, darem Pana Boga.  Wsłuchuję się zatem szukając natchnienia. Odpoczywam brakiem codzienności, a jednocześnie nadmiarem natury wokół mnie. Myślę, że człowiek potrzebuje pustyni. To jest niezwykłe…

 Wiatr wieje coraz mocniej, dzień się kończy, czas płynie. Nasze życie to nieustanny adwent. Dzięki Ci Panie za ten czas samotności. Gdzie szukać natchnienia…? Może w ciszy i samotności …?  Już niedługo wracam, codzienność czeka, nie mogę jej pozostawić…

Homrzyska, 10.XII.2008

 

 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Piotr Pałka

Piotr Pałka na Liturgia.pl

Dyrygent, kompozytor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1993 komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć w kościołach Krakowa i innych miast w Polsce. Od 1998 prowadzi ożywioną działalność artystyczną w Krakowie. Jego zainteresowanie muzyką wokalną przyczyniło się do założenia w 1999 roku mieszanego chóru „Voce Angeli”, działającego przy bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie, którego obecnie jest dyrygentem. Prowadzi zajęcia w sekcjach podczas Warsztatów Muzyki Niezwykłej (2014, 2015 r.).