Grekokatolicy Lwowa modlili się za Jana Pawła II

Czterdziesty dzień po śmierci Jana Pawła II uczczono 11 maja Mszą św. w greckokatolickiej katedrze św. Jura we Lwowie. Przewodniczył jej zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) kard. Lubomyr Huzar, z którym koncelebrowali inni biskupi tego Kościoła z Ukrainy i zagranicy oraz łaciński arcybiskup Chicago kard. Francis Eugene George, przebywający obecnie na Ukrainie.

Kardynał Huzar podkreślił w homilii zasługi zmarłego Papieża dla całego Kościoła katolickiego i narodów świata oraz wezwał wszystkich wiernych, aby wzorowali się na jego życiu i jak najlepiej pełnili swe obowiązki życiowe w rodzinie czy w społeczeństwie. "To właśnie jest jedna z wielu możliwych do przyjęcia dla nas nauk tego Papieża, którego dzisiaj wspominamy w naszych modlitwach" – mówił główny celebrans.

"Niech każdy z nas tak, jak podziwialiśmy Ojca Świętego za życia i w czasie pogrzebu, odniesie to wszystko do siebie i powie: chcę szczerze, uczciwie i nienagannie spełnić swój obowiązek życiowy. W ten sposób nie tylko uczcimy pamięć tej naprawdę wielkiej osobistości, lecz będzie to również dla nas wielka korzyść" – podkreślił arcybiskup większy Lwowa. Życzył, aby pamięć o Wielkim Papieżu Janie Pawle II stała się dla wszystkich nauką na całe życie.

inf. KAI

 

Zobacz także