Hosanna. Alleluja. Amen.
Od 21 (poniedziałek) do 23 (środa) marca w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy wielkopostne rekolekcje o Eucharystii "Hosanna. Alleluja. Amen." będzie głosił o. Tomasz Kwiecień OP. O godzinie 19.30 będzie sprawowana Msza święta, a po niej zostanie wygłoszona konferencja.
Ojciec Tomasz Kwiecień jest w zakonie wykładowcą liturgiki w Dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie, a także przewodniczącym Prowincjalnej Komisji Liturgicznej. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Centrum jego zainteresowań stanowi troska o liturgię – jest autorem publikacji i książek poświęconych tej tematyce: "Krótki przewodnik po Mszy świętej", "Głupstwo głoszenia słowa", "Pochwała ciała. Liturgia i człowieczeństwo", "Błogosławione marnowanie. O Mszy świętej z Ojcem Tomaszem Kwietniem OP rozmawiają Jacek Borkowicz i Ireneusz Cieślik".
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Śpiew Ewangelii – 3 niedziela zwykła, rok B
Nie wystarcza, żeby w czasie liturgii Słowo Boże było przeczytane, ma być ono uroczyście głoszone,... więcej
-
Modlitwa wiernych na 3. niedzielę zwykłą roku B
Propozycja modlitwy wiernych na III niedzielę zwykłą roku B. Z wiarą i ufnością przedstawmy dobremu... więcej
-
Pigułka prawdy – Recenzja „Teologii dla początkujących” F. Sheeda
Lubię „pracować” z książką, praktycznie każda pozycja z mojej biblioteczki pełna jest podkreśleń, zaznaczeń czy... więcej