Hymn spotkania młodzieży z Ojcem Świętym na Błoniach

Autorem hymnu spotkania młodzieży z papieżem 27 maja br jest Piotr Pałka - krakowski kompozytor, dyrygent, śpiewak, współpracownik Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Słowa pieśni nawiązują do wezwania Jana Pawła II "nie lękajcie się!", encykliki Benedykta XVI "Bóg jest miłością" oraz hasła jego pielgrzymki do Polski "Trwajcie mocni w wierze".

Kompozytor chciałby, żeby pieśń była przesłaniem dla młodych, którzy spotkają się z Ojcem Świętym w majową noc w Krakowie. – "To będzie śpiew całej mlodej Polski w Krakowie" mówi Piotr Pałka.- "W tekście znajdują sie odniesienia do najważniejszych symboli spotkania z Benedyktem XVI: ognia i skały. Ogień miłosierdzia Jan Paweł II pokazał jako źródło, z którego młodzi mają czerpać w życiu. A skała to symbol Ojca Świętego, z którym się spotykamy. Będziemy do niego się zwracać, będziemy na niego patrzeć, bo on jest naszym pasterzem, który prowadzi nas do Ojca".

Podczas ogólnopolskiego spotkania młodych z papieżem Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach, zaśpiewa chór złożony z 400 śpiewaków, towarzyszyć mu będzie ponad 50-osobowa orkiestra – całość poprowadzi Piotr Pałka, autor hymnu spotkania oraz innych pieśni, które towarzyszyć będą modlitwie w Krakowie.

Zofia Basista
na podst. KAI; wiara.pl

Tu można pobrać hymn w formacie mp3.

Zofia Basista

Zobacz także