Jarosław: Tegoroczny festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Dziś w Jarosławiu finał cyklu koncertów, które w tym roku nawiązywały do czasów, w których doszło do Reformacji w Kościele. W Cerkwi greckokatolickiej usłyszymy „Kondakion o Nawróconej” – najstarszy bizantyjski hymn pochodzący z VI w. To wydarzenie bez precedensu bo utwór wykona dobrze znana jarosławskiej publiczności Schola Węgajty, a także kantorzy bizantyjscy z Ukrainy, Bielska Podlaskiego i Białegostoku.

Festiwal „Pieśń Naszych Korzeni” odbywa się corocznie od 25 lat. Cieszy się ogromnym uznaniem publiczności i krytyków. Od niedzieli 20 sierpnia prezentują się tutaj muzycy, trwają warsztaty a także specjalne seminaria naukowe. Organizatorzy dbają także o praktyczne wykorzystywanie wiedzy, dlatego każdy uczestnik festiwalu może uczestniczyć w liturgii godzin, czy Mszy odprawianej tutaj w różnych rytach.

Perełka wyciągnięta z archiwum na XXV-lecie festiwalu!Zdjęcie zrobiono w 1997 r. jeszcze w Starym Sączu, skąd Pieśń…

Opublikowany przez Pieśń Naszych Korzeni na 26 sierpnia 2017

Jak zwykle festiwal przyciągnął grupę kilkudziesięciu osób z całego kraju, które uczyły się chorału gregoriańskiego i luterańskiego. Osoby te utworzą chór festiwalowy, który będzie uczestniczyć w niedzielę 27 sierpnia we Mszy Gregoriańskiej, która uroczyście zakończy festiwal. Msza jak zwykle zaplanowana jest w Bazylice OO. Dominikanów w Jarosławiu o godz. 9:30.

Zobaczcie naszą relację z festiwalu.

Festiwalowi towarzyszą różne zwyczaje – od kilku lat tradycją stają się kazania, wygłaszane przez miejscowych dominikanów na beczce, ustawionej na płycie miejscowego rynku.

Po relacjo wideo ujęcia fotograficzne dominikanina na beczce 😊Przypomnijmy – nasz współbrat z jarosławskiego klasztoru…

Opublikowany przez Dominikanie Jarosław na 25 sierpnia 2017

sb

Zobacz także