Jutro Niedziela: Wniebowstąpienie Pańskie w roku B

Chciałbyś być już w niebie? Jezus wstąpił do nieba i zostawił za sobą otwarte drzwi... To najlepsza wiadomość, jaką można otrzymać. Każdy z nas, w każdej chwili może zostać do nieba wzięty i wszyscy mamy w sobie ogromną tęsknotę, żeby się tam znaleźć. Chcielibyśmy już dziś, teraz, w tej chwili, kosztować szczęścia, które mamy obiecane.

Jest jednak do wykonania praca, bo wszystko zależy od nas. Nasze niebo zależy od naszego życia. Po pierwsze, musimy we wszystko uwierzyć Bogu. Po drugie, mamy wszystkim mówić o tej możliwości. Jezus wyznaczył nam misję, która ma wypełnić czas oczekiwania. Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii. On nas do tego zobowiązał.

Jutro Niedziela

Tęsknota za niebem, nie może więc całkiem odrywać nas od ziemi. Aniołowie wybijają dziś apostołów z takiego myślenia. Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba. Na to ostateczne przyjście Jezusa, trzeba się przygotować. Oczekiwanie nie może być pasywne. To przecież czas Ducha i czas głoszących.

Nie nasza to rzecz znać czasy i chwile ale naszą rzeczą jest być Jego świadkami.

Cały artykuł można przeczytać w serwisie Stacja7.pl.

Zobacz także