Jutro na Plac Zamkowy

Ponieważ nie mam na jutro przyjętych szczególnych zobowiązań, które zatrzymywałyby mnie w Lublinie, nie mogę nie wybrać się do Warszawy na Plac Zamkowy na manifestację "Stop deprawacji w edukacji":

http://stopdeprawacji.pl/dlaczego-manifestujemy

Wprawdzie nie jestem ani rodzicem ani nauczycielem, ale to jest sprawa z gatunku „wszystkie ręce na pokład”, a najnowsze obłędne plany MEN-u oznaczają ni mniej więcej tylko zło w czystej postaci podchodzące pod drzwi nas wszystkich. W sprawach społecznych jesteśmy niestety dość bierni i nieruchawi, ale mam nadzieję że jutro będzie nas dużo.

Wspomnienie o tym wydarzeniu na portalu liturgicznym jest nad wyraz stosowne, bo chore pomysły WHO, które postanowił u nas wprowadzać MEN, to uderzenie wprost w świątynię Ducha Świętego jaką jest ciało człowieka i odwodzenie od chwalenia Boga we własnym ciele (por. 1 Kor 6, 19-20).

Do zobaczenia jutro w Warszawie!

 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

  • Nic już nie będzie takie samo

    Święto Objawienia Pańskiego jest świętem samego Jezusa i Jego szczególnych gości z daleka. Dla mnie,... więcej

  • Ona i On

    Byłam kiedyś wychowawcą klasowym. Katecheta rzadko nim bywa. Trafiłam do klasy na zastępstwo. Miałam być... więcej

  • Wszystko jest możliwe

    Czasami moje życie zaczynają zmieniać ludzie, których właściwie nie znam. Których nigdy nie widziałam. I... więcej

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....