Kalwaria Zebrzydowska: Bernardyni i Ruch Światło-Życie zapraszają na nocne czuwanie w łaczności z Sydney

Nocne czuwanie w łączności ze Światowym Dniem Młodzieży w Sydney odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej 19 lipca. "Nie pojechałeś do Sydney, przyjdź do Kalwarii" - zachęcają opiekunowie sanktuarium, ojcowie bernardyni (franciszkanie).

Hasłem spotkań w Sydney i w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej są słowa: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami” (Dz 1, 8).

"Sydney w Kalwarii" rozpocznie się 19 lipca w bazylice o godz. 20.30 modlitwą różańcową i Apelem Maryjnym. Około godz. 2.00 nad ranem rozpocznie się Msza św. celebrowana równolegle w Kalwarii przez bpa Jana Szkodonia i w Sydney przez Benedykta XVI. Na czas homilii oraz modlitwy Anioł Pański po Mszy św., nastąpi połączenie satelitarne z Sydney dzięki TVP INFO.

"Sydney w Kalwarii" to propozycja kard. Stanisława Dziwisza dla młodych, którzy z różnych przyczyn nie mogli udać się do Australii. Spotkanie organizują: Służba Liturgiczna i Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz kalwaryjscy bernardyni.

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą odbywać się od 15 do 20 lipca w Sydney. W Orędziu na zbliżające się spotkanie Benedykt XVI napisał: „W drodze na Światowy Dzień Młodzieży 2008 rozważać będziemy prawdę o Duchu mocy i świadectwa, który daje nam odwagę, by żyć Ewangelią oraz żarliwość w jej głoszeniu. Jest więc czymś zasadniczym, by każdy z was, młodych, w swojej wspólnocie i ze swoimi wychowawcami, mógł rozważyć prawdę o tym głównym Bohaterze historii zbawienia, którym jest Duch Święty, czyli Duch Jezusa”.

inf. KAI

 

Zobacz także