Katecheza 7: Gloria in excelsis

Hymn „Chwała na wysokości Bogu...” śpiewany podczas każdego niemal święta, uroczystości i niedzieli umożliwia wyrażenie wdzięczności i radości wzbierającej w nas, gdy uświadomimy sobie, jak dużo Bóg nam wybacza i jak wielki dar otrzymujemy od Niego.

Hymn „Chwała na wysokości Bogu…” (Gloria in excelsis Deo) jest kolejnym elementem mszy świętej, omówionym podczas czwartkowej katechezy. Śpiewany podczas każdego święta, uroczystości i niedzieli (oprócz Adwentu i Wielkiego Postu) umożliwia wyrażenie wdzięczności i radości wzbierającej w nas, gdy uświadomimy sobie, jak dużo Bóg nam wybacza i jak wielki dar otrzymujemy od Niego.

Schola śpiewająca Chwała na wysokości Bogu
Schola śpiewająca Chwała na wysokości Bogu

Druga część kazania dotyczy konieczności uświadomienia sobie zamysłu bożego przez człowieka. Ojciec tłumaczy, w jaki sposób możemy naśladować Chrystusa, włączając się w Jego dzieło.

Katecheza 7 – Grzegorz Przechowski OP

Kolejna katecheza będzie poświęcona kolekcie i gestowi rozłożonych dłoni kapłana.

mg, ak; fot. na stronie głównej: Mazur/catholicchurch.org.uk, fot. w tekście: Krzysztof Nowak

 

Nagrania katechez czwartkowych są dostępne także jako podcast. Pozwala to ściągnąć je bezpośrednio i automatycznie do odtwarzacza iTunes (a także Juice, eMusic) lub na urządzenia przenośne (typu iPod, iPhone, tel. komórkowe i inne). Z subskrypcji można skorzystać, odnajdując „Katechezy o Mszy św.” w iTunes Store lub korzystając z tego linku.

Zobacz także

FreshMail.pl