Kielce: 250 wystawców na Targach SacroExpo

250 firm z 11 krajów, oferujących usługi i produkty do ochrony, budowy i kompleksowego wyposażenia kościołów, zaprezentuje się podczas IX Targów SacroExpo, które odbędą się w dniach 16–18 czerwca w Kielcach. Imprezie towarzyszyć będą sympozja muzealnicze oraz VII Międzynarodowa Konferencja ”Kościoły naszych czasów – ogród sakralny, idea i rzeczywistość”.

Oficjalnego otwarcia targów SacroExpo, czyli Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, dokona 16 czerwca o godz. 10 abp Józef Michalik metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Metropolicie przemyskiemu towarzyszyć będą biskupi kieleccy oraz władze Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Przez trzy dni w siedzibie Targów Kielce przy ul. Zakładowej 3 będą odbywać się będą konferencje, warsztaty i szkolenia dotyczące problematyki współczesnej sztuki i architektury sakralnej.

W ramach targów będą prezentowane najnowsze rozwiązania architektoniczne i konserwatorskie oraz technologie projektowania i utrzymywania zieleni dotyczące obiektów sakralnych. Swoją ofertę przedstawią także biura pielgrzymkowe, będzie literatura religijna oraz materiały multimedialne.

Wśród warsztatów na SacroExpo tradycyjnie znajdzie się m.in. propozycja bezpłatnych spotkań warsztatowych dla redaktorów i dziennikarzy prasy parafialnej pt. „ABC gazety parafialnej”, które odbędą się 17 czerwca. Poprowadzą je redaktorzy m.in. „Posłańca”, „Pielgrzyma”, „Nowoczesnej Plebanii” oraz Fundacji Opoka.

Targom towarzyszyć będzie także cykl imprez związanych ze sztuką sakralną. Będą to m.in. trzydniowa wystawa „Ikona – słowo, droga, modlitwa” ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu i Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz wystawa plenerowa „Kraina Benedykta XVI” na Placu Artystów w centrum Kielc, która potrwa od 9 do 23 czerwca.

inf. KAI

 

Zobacz także