Kochankowie

BBC: Osobiście jestem zasmucony i dotknięty, że Miss Kalifornii wierzy, że małżeństwo istnieje tylko między mężczyzną a kobietą - powiedział organizator rozrywki Keith Lewis.

No tośmy się rozerwali… A ja myślę sobie o Kościele, o którym w większości języków mówi się "Ona". Chrystus jako Jej kochanek, w znaczeniu niezrozumiałego dla wielu "oblubieniec". Heroiczność miłości tych Dwojga mnie zachwyca. Ich oddanie i poświęcenie. Najbardziej jednak powalające jest to, że kochają się ze względu na Ojca, podług Jego oczekiwań, pragnień, nakazu.

Trzymam kciuki (na różańcu) za Miss Kalifornii, Carrie Prejean.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Tomasz Grabowski OP

Tomasz Grabowski OP na Liturgia.pl

Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.