Kolędy, których słucha się do Wielkiego Postu

O parafii często mówi się jako o wspólnocie wspólnot. Nowatorski pomysł na realizację tej idei przeprowadził klasztor szczecińskich dominikanów. Do wspólnego projektu płyty kolędowej ojcowie zaprosili osoby spośród różnych grup duszpasterskich działających przy klasztorze: min. z Duszpasterstwa Młodzieży „Drabina”, Duszpasterstwa Akademickiego „Akwarium”, Fraternii Świeckich Dominikanów, Kościoła Domowego, członków zespołu „Deus Meus”, środowiska postakademickiego i innych.

NagraniaNagranie płyty

W ten sposób powstał zespół łączący środowisko parafii. Opracowanie muzyczne i wokalne utworów powierzono Michałowi Giełzakowi, który w dominikańskiej parafii szczecińskiej od kilku lat odpowiedzialny jest za przygotowanie chóru i orkiestry posługujących podczas uroczystości roku liturgicznego.

NagraniaNagrania

Podczas pierwszej sesji nagraniowej zrealizowano cztery utwory, na koniec września zaplanowano nagranie pozostałych. Płyta będzie składać się z kilkunastu kolęd i pastorałek. Fragment śpiewu „Góry syjońskie” możecie już dziś odsłuchać na naszej witrynie. Płyta zostanie wydana przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny na koniec listopada. Wydaje się nam, że będzie to jedna z tych płyt kolędowych, której nie chce się przestać słuchać aż do Wielkiego Postu.

Fragment nagrania płyty kolędowej
http://www.liturgia.pl/zasoby/uploads/files/audio/rozne/gory_syjonskie.mp3|controlbar=bottom

Zobacz także

Tomasz Grabowski OP

Tomasz Grabowski OP na Liturgia.pl

Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.