Kraków: 4. Maraton Biblijny
Już po raz czwarty w Krakowie odbędzie się Ekumeniczny Maraton Biblijny (całodobowe publiczne czytanie Pisma Świętego), który jest organizowany w ramach Ekumenicznego Święta Biblii i Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w Kościele katolickim.
Maraton rozpocznie się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 20.00 i zakończy dnia następnego o tej samej porze. Słowa Biblii będą rozbrzmiewać w kościele św. Marcina – Parafii Ewangelicko–Augsburskiej – przy ul. Grodzkiej 58.
Hasłem tegorocznego Ekumenicznego Święta Biblii są słowa z II Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian „Moc bowiem osiąga swój cel w słabości” (II Kor 12,9, przekład ekumeniczny). Maraton rozpocznie i zakończy uroczyste nabożeństwo Słowa Bożego. Czas czytania: 10 minut.
Ekumeniczny Maraton Biblijny jest organizowany w Krakowie od 2009 roku przez Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Międzywydziałowy Instytut Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. „Maraton stanowi odpowiedź na dwie inicjatywy − Ekumeniczne Dni Biblijne, odbywające się od wielu lat pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce, oraz Tydzień Biblijny, zainicjowany w 2009 roku przez Dzieło Biblijne im. bł. Jana Pawła II” – informuje Monika Wiertek, rzeczniczka UPJP2.
Liczba uczestników Maratonu Biblijnego w ubiegłych latach sięgała ok. 130-140 osób. Byli wśród nich duchowni, rektorzy i klerycy seminariów duchownych, duszpasterze akademiccy, siostry zakonne, członkowie wspólnot oraz dzieci, młodzież szkolna, studenci i dorośli.
Zapraszamy do słuchania Słowa Bożego!
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Liturgia w soczewce: II niedziela Wielkiego Postu,...
„Liturgia w soczewce” to nowa propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli... więcej
-
„Trzy sekrety. Rekolekcje dla małżeństw” – recenzja...
Autorzy „Trzech sekretów. Rekolekcji dla małżeństw”, Dana i Amber Dematte, zapraszają czytelnika, czy może trafniej... więcej
-
Liturgia i edukacja (część 3): reedukacja pragnienia...
Jesteśmy stworzeni dla adorowania Boga, nie zaś dla czczenia fałszywych bożków rasizmu, bigoterii, własnej “ważności”,... więcej