Kraków: Misterium Męki Pańskiej u salezjanów

Od 27 lutego do 20 marca alumni Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie będą wystawiać misterium Męki Pańskiej. Misterium pt. „Czy ty jesteś Mesjaszem?” ma charakter ewangelizacyjny i przeznaczone jest dla młodzieży i dorosłych.

Za każdym razem spotkanie gromadzi kilkaset osób. „Podejmiemy pytania, które są bardzo ważne dla współczesnego człowieka, m.in. o tajemnicę zła, o dramat grzechu i potęgę łaski, o tajemnicę życia, sens bólu, cierpienia i umierania” – opowiada ks. Dariusz Bartocha SDB, rzecznik prasowy salezjanów, a także krajowy delegat ds. duszpasterstwa młodzieży. „Chcemy tak dostosowywać formę misterium do potrzeb człowieka, aby była ona jak najbardziej aktualną propozycją dla każdego, kto głębiej chce przeżyć tajemnicę wiary” – dodaje.

Misteria grane przez księży salezjanów popularne są nie tylko przez swoją długoletnią tradycję, ale również przez to, że nie są jednorazowym spektaklem. W tym roku misterium odegrane zostanie 14 razy. Niepowtarzalna jest także ich forma, która ewoluowała od bardziej muzycznej, ludowej, prostej w odbiorze, do bardziej refleksyjnej, która dzisiaj zmusza odbiorcę do odpowiedzi na ważne pytania. Pełna dynamizmu akcja, połączona jest z oryginalną grą świateł i muzyką, która pozwala przenieść się odbiorcy do czasów i miejsc, z którymi wiążą się najważniejsze wydarzenia historii zbawienia.

Misterium można zobaczyć na scenie salezjańskiej przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie. Szczegółowe informację na temat spektakli można znaleźć na stronie: www.sdb.krakow.pl.

inf. KAI

Zobacz także