Kraków: Spotkanie „Liturgia we dwoje: po co razem?”

We wtorek, 13 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „NUR – Wtajemniczenie w liturgię“, prowadzone przez dominikańskie duszpasterstwo akademickie „Beczka“. Tym razem jego tematem będzie „Liturgia we dwoje: po co razem?“.

„W sercu chrześcijaństwa jest Tajemnica, dlatego Liturgia domaga się wtajemniczenia i zaNURzenia. W każdy wtorek odkrywamy, jak bardzo Życie Boga jest związane z naszym życiem. I po co to wszystko…“ – głoszą plakaty dotyczące spotkania. 

– Idea grupy jest bardzo prosta. Chodzi o mistagogię i to w najmocniejszym sensie. Wtajemniczenie w Liturgię wymaga czasu, wspólnej modlitwy, wiedzy, a nade wszystko wspólnej celebracji. Mamy ogromny komfort, ponieważ możemy się zanurzyć w to wszystko bez pośpiechu – charakteryzuje grupę br. Stanisław Nowak, dominikanin, który wraz z dwojgiem świeckich studentów przygotowuje jej spotkania.

– Tu nie chodzi tylko o wiedzę, nie będzie egzaminu. Grupa nie jest zamknięta, to nie kurs liturgiki, można zawsze dołączyć – dodaje br. Stanisław.

mw/inf. wł.

Zobacz także