Łódź: Warsztaty „Miłosierdzia pragnę” w okresie paschalnym

W dniach 21-23 kwietnia 2017 r. w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi przy ulicy Zielonej 13 odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Miłosierdzia pragnę”. Poprowadzą je o. Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

Jest to projekt skierowany do wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych muzyką sakralną, śpiewających i modlących się za pomocą dźwięków, bez względu na wiek, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów, osób świeckich i duchownych oraz wszelkich grup posługujących w różnych wspólnotach oprawą muzyczną liturgii.

– „Jesteśmy przekonani, że nasi prowadzący są w stanie zarazić miłością do muzyki każdego człowieka” – mówi Szymon Dębkowski ze sztabu organizacyjnego warsztatów. Tematem przewodnim repertuaru tegorocznej edycji będzie radość ze Zmartwychwstania i wyrażenie wdzięczności za Boże Miłosierdzie jakie dokonało się w Dziele Odkupienia. Podkreśli to fakt, że Warsztaty zakończą się uroczystą Mszą świętą w łódzkiej katedrze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W programie także konferencja o znaczeniu muzyki w liturgii oraz nabożeństwo Drogi Światła.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółowych informacji znajduje się na naszej stronie internetowej  www.lodz.dominikanie.pl/kontakt/warsztaty. Zapisy potrwają od 20.03. do 13.04.

mw

Zobacz także