Mamy biskupa

Przeciek medialny w "Rzeczpospolitej" był już miesiąc temu, ale dopiero teraz jest to wiadomość oficjalna: nowym arcybiskupem lubelskim został mianowany ks. bp Stanisław Budzik.

"Boże, Ty powołałeś swojego slugę Stanisława, aby kierował Twoimi wiernymi jako następca Apostołów, daj mu ducha rady i męstwa, ducha wiedzy i pobożności, niech wiernie rządzi ludem jemu powierzonym i buduje Twój Kościół, który jest dla świata sakramentem zbawienia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen".


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....