Międzynarodowe bierzmowanie odbyło się w Jafie

Biskup pomocniczy patriarchy łacińskiego Jerozolimy - Giacinto Boulos Marcuzzo z Nazaretu udzielił w niedzielę sakramentu bierzmowania w wielonarodowej parafii katolickiej św. Antoniego w Tel Awiwie-Jafie. Przyjęło go dziesięcioro dzieci arabskich, a także dwoje dzieci z Wybrzeża Kości Słoniowej, młody Włoch oraz dwoje dorosłych: Ghańczyk i Ormianka izraelska. Wraz z biskupem Eucharystię koncelebrowali proboszcz parafii o. Arturo Vasaturo OFM oraz kapłani z Libanu i Włoch.

Biskup Marcuzzo podkreślił w homilii, że parafie Kościoła rzymskokatolickiego w Ziemi Świętej stają się w wielu miastach coraz bardziej zróżnicowane. Według niego zjawisko to odzwierciedla w pewnym sensie przemiany oblicza współczesnego Kościoła Powszechnego, który w coraz większej ilości miejsc na świecie staje się on wielokulturowy. Liturgie i różne wydarzenia duszpasterskie gromadzą wiernych z różnych narodów, języków i kultur.

Podobnie było podczas obecnej uroczystości bierzmowania w Jafie. "Dlatego właśnie i tym bardziej konieczne jest przyzywanie Ducha Świętego z Jego wszystkimi darami, aby uczynić z tak zróżnicowanego zgromadzenia chrześcijan, środowisko wspólnoty wiary, ukazujące współczesnemu społeczeństwu widoczne znaki jedności w Chrystusie" – podkreślił główny celebrans. Dodał, że w obliczu narastających podziałów w świecie, misją Kościoła jest ukazywanie wzrastania w jedności i solidarności.

Po zakończeniu uroczystości biskup spotkał się na agapie z nowo bierzmowanymi i duchowieństwem parafii.

 

Zobacz także