Modlitewnik adwentowy do pobrania!
Skoro oczekujemy na przyjście Pana, nie możemy czekać bezczynie. Czuwać, to również „niecierpliwie wyglądać”. Postanowiliśmy ułatwić sobie oczekiwanie. Uznaliśmy, że najlepiej wykorzystać dłużący się czas na modlitwę.
Dzielimy się z Wami naszym adwentowym modlitewnikiem. Przed rozpoczęciem kolejnych tygodni, będziemy przekazywać Wam kolejną jego część (do pobrania na dole tego wpisu).
W komponowaniu modlitewnika oparliśmy się na tradycji odmawiania psalmów i modlitw czcigodnych dzięki ich autorom i długowieczności. Modlitwy poranne i wieczorne ułożone są według tego samego schematu: hymn, psalm, modlitwa. Każdego dnia – posługując się Modlitewnikiem – możecie dodatkowo rozważyć czytania mszalne i Słowa Ewangelii.
Chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę, że przekład psalmów zaczerpnęliśmy z Psałterza w przekładzie Romana Brandstaettera, udostępnionego nam dzięki uprzejmości Wydawnictwa „W drodze” i Siostrom Franciszkankom Służebnicom Krzyża. Modlitwy są bezpośrednimi cytatami z modlitw Ojców Kościoła, świętych, mistyków, modlitw brewiarzowych lub ich parafrazami.
Modlitewnik został przygotowany dzięki zaangażowaniu grona wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy Monice Kozie, Annie Wojnie, Urszuli Witek, Katarzynie Wsiołkowskiej, Michałowi Kozie, Grzegorzowi Przechowskiemu OP.
Zachęcamy do pobrania Modlitewnika i korzystania z niego przez kolejne dni Adwentu. Jeśli modlitewnik się sprawdzi – komentarze poniżej są do Waszej dyspozycji.
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Obrzędy sakramentów w „liturgii trydenckiej” w czterech...
Nakładem wydawnictwa Dębogóra ukazała się seria czterech książeczek opracowanych przez Pawła Milcarka, omawiających obrzędy sakramentów świętych,... więcej
-
Polskie propria – IX niedziela zwykła roku C
Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję... więcej
-
Jutro Niedziela: uroczystość Najśw. Trójcy roku C
Każdego roku liturgicznego (A, B, C) w niedzielę Przenajświętszej Trójcy słuchamy innych czytań, które jednak zawsze,... więcej