Modlitwa wiernych – 6. niedziela wielkanocna

Propozycja modlitwy wiernych na 6. niedzielę wielkanocną roku B – 10.05.2015.

W pokorze przedstawmy Panu nasze prośby:

  1. Módlmy się za Kościół Święty, aby niestrudzenie kontynuował dzieło ewangelizacji wszystkich narodów.
  2. Módlmy się za przywódców państw, aby zawsze respektowali prawa człowieka i dbali o dobro powierzonych im społeczeństw.
  3. Módlmy się za maturzystów, aby Duch Święty udzielił im potrzebnych darów na czas egzaminów oraz podejmowania ważnych życiowych wyborów.
  4. Módlmy się za ofiary kataklizmów, w tym za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu, aby z pomocą ludzi dobrej woli potrafili przezwyciężyć wszelkie trudności.
  5. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych (w tym za N.), aby Chrystus zabrał ich do swego królestwa i obdarzył pełnią życia.
  6. Módlmy się za naszą wspólnotę eucharystyczną, abyśmy za wzorem Apostołów, potrafili mężnie głosić Ewangelię wszędzie tam gdzie jesteśmy posłani.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

opr. Mateusz Czub, DDL Kraków

Zobacz czytania na ten dzień

Zobacz także

Michał Wsiołkowski

Michał Wsiołkowski na Liturgia.pl

Studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył teologię na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II i Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej. Zaangażowany w Ośrodek od początku (2004). Był autorem i redaktorem portalu www.pascha.org.pl oraz późniejszego serwisu www.liturgia.dominikanie.pl i www.liturgia.pl. Mąż i ojciec, czynny ministrant, animator Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej (od 2002, obecnie w gałęzi rodzinnej). Miłośnik włoskiej kultury, kawy i kuchni. Pasjonat Apple.