Możliwość wspomożenia budowy Karmelu
Serdecznie zachęcamy do wspomożenia budowy Karmelu Słowa Bożego i świętych Aniołów w Suchej Hucie.
Jest to tworząca się fundacja Karmelu w Gdyni. Po otrzymaniu zgody Arcybiskupa Gdańskiego, Tadeusza Gocłowskiego (27.09.2006.) oraz pozwolenia Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w dniu 21.09.2007 na tę fundację, 19 maja 2008 roku 4 siostry zamieszkały w maleńkiej wiosce Sucha Huta, gmina Przywidz, na południowym krańcu Archidiecezji Gdańskiej. Tam bowiem otrzymały 9 ha ziemi pod budowę nowego klasztoru.
Budowa trwa od zeszłego roku, stoją już mury i jest położony dach, jednak prace zostały jakiś czas temu mocno przyhamowane z powodu kłopotów finansowych wynikających z kryzysu. Siostry mieszkają w tymczasowych pomieszczeniach kontenerowych.
Fundację można wesprzeć wpłacając ofiary na podane niżej konto bankowe:
Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
ul. Cumowników 8
81-517 Gdynia
Numer subkonta fundacyjnego:
50 1060 0076 0000 3300 0028 8428
Kilka obrazów z budowy (więcej zdjęć i informacji nt. fundacji można na stronie internetowej Karmelu):
Redakcja Liturgia.pl
(opis fundacji pochodzi ze strony zakonu)
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Papież Franciszek: pośćmy od plotek i oszczerstw
W czasie wczorajszej modlitwy Anioł Pański, 28 lutego, papież Franciszek zachęcił do dobrego przeżycia okresu... więcej
-
Marcowy numer „W drodze”: Sojusz ołtarza z...
Marcowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży - a w nim między innymi o niedawno zmarłym założycielu... więcej
-
Śladami katechumenów: Disciplina arcani – tajemnice życia...
Kolejnym etapem na drodze przygotowania bliższego do przyjęcia sakramentu chrztu jest rzeczywistość opisana terminem disciplina... więcej
Tomasz Dekert
Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.