Nowa płyta z muzyką liturgiczną, dedykowana św. Józefowi

Dominikański Ośrodek Liturgiczny poleca

8003_1Nakładem Ośrodka pojawiła się kolejna płyta z muzyką liturgiczną. Tym razem jest to inicjatywa Jakuba Tomalaka, charyzmatycznego animatora środowiska muzycznego Kalisza. Płyta dedykowana św. Józefowi zawiera kompozycje współczesne i dawne. Dodatkowo na płycie znajdują się improwizacje organowe Łukasza Mosura. Całość stanowi ciekawy i inspirujący materiał muzyczny i wokalny. 

Płyta została nagrana wspólnymi siłami chóru i zespołu instrumentalnego Duszpasterstwa Akademickiego w Kaliszu i Semibrevis – zespołu muzyki dawnej.

Co łączy Dominikański Ośrodek Liturgiczny i kaliskie Duszpasterstwo Akademickie, dwa na pozór odległe środowiska? Tomasz Grabowski OP, dyrektor Ośrodka odpowiada: "Krakowski Ośrodek od początku swego istnienia zachęcał do odnowy muzyki liturgicznej w Polsce – środowisko Duszpasterstwa Akademickiego odpowiedziało na to wezwanie. To pozwoliło spotkać się w tym roku na dwóch płaszczyznach: projektu muzycznego, ale przede wszystkim wspólnej troski o piękno i właściwy rozwój liturgii.  Płyta Nowa Pieśń jest zapisem inspiracji, jakich DA w Kaliszu dostarczyły muzyka dawna i pieśni tradycyjne w nowych opracowaniach. Ośrodek Liturgiczny patronuje tym poszukiwaniom i wspiera odkrywanie nowego brzmienia muzyki sakralnej w tym środowisku."

"Rozmowa ze św. Józefem" – teledysk do jednego z utworów z płyty:

Płytę można nabyć w sklepie internetowym Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Zobacz także

Tomasz Dekert

Tomasz Dekert na Liturgia.pl

Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.