O niedorzecznej i śmiesznej psalmodii
To było rozdzierające, przysięgam, oglądać trzy zdumiewające talenty, pełne energii, błyszczące młodością i życiem, które skupiły się, aby wykonać tę niedorzeczną i śmieszną psalmodię.
Wprawdzie dziś mamy przepiękne czytanie w brewiarzu (kazanie bł. Izaaka ze Stelli), ale korzystniej będzie przeczytać i przemedytować je w samotności niż czytać czyjeś dywagacje.
Wprawdzie wczoraj był wspaniały koncert w Filharmonii Narodowej, ale i dziś będzie powtórzony, a i nie brak płyt z nagraniem Requiem Maciejewskiego.
Zamiast tego coś zupełnie innego: przytoczony już cytat. Czegóż on dotyczy? Czyżby to były słowa starego nauczyciela-ateisty, opłakującego odejście trzech najzdolniejszych uczniów do klasztoru? A może zaskoczenie fanów na widok trzech piosenkarzy próbujących śpiewać chorał? Ot, zagadka.
Odpowiedź wkrótce.
Dostarczamy wartościowe treści?
Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.
Zobacz także
-
Śpiew Ewangelii – 3 niedziela Wielkiego Postu, rok B
Nie wystarcza, żeby w czasie liturgii Słowo Boże było przeczytane, ma być ono uroczyście głoszone,... więcej
-
Papież Franciszek: pośćmy od plotek i oszczerstw
W czasie wczorajszej modlitwy Anioł Pański, 28 lutego, papież Franciszek zachęcił do dobrego przeżycia okresu... więcej
-
Marcowy numer „W drodze”: Sojusz ołtarza z...
Marcowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży - a w nim między innymi o niedawno zmarłym założycielu... więcej
Błażej Matusiak OP
Obecnie w dominikańskim klasztorze w Pradze. Publikacje: Hildegarda z Bingen. Teologia muzyki (Kraków 2003); recenzje płytowe w Canorze, cykl audycji „Musica in Ecclesia” w Radiu Józef.