Oratorium „Tryptyk Rzymski” zostanie wykonane w Katowicach

Międzynarodowy zespół zaprezentuje w Katowicach inspirowane poezją Jana Pawła II oratorium pt. "Tryptyk Rzymski". Muzykę do niego skomponował dyrektor Biura Liturgicznego Wikariatu Rzymu ks. Marco Frisina. Prapremiera dzieła odbyła się z udziałem Jana Pawła II w lutym 2004 r. na Watykanie. Koncert w katowickiej katedrze rozpocznie się 7 października o godz. 19.00.

Wystąpi 150-osobowy zespół, złożony z młodych muzyków z Brna, solistów oraz męskiego chóru Papieskiego Międzynarodowego Kolegium "Maria Mater Ecesiae". Całością dyrygować będzie kompozytor. Na zakończenie wykonane zostanie "Te Deum" Antoniego Dworzaka.

Ks. Marco Frisina jest autorem muzyki do kilkudziesięciu filmów i audycji religijnych. Współpracuje m.in. z telewizją RAI. Jego kompozycje były wykonywane podczas nabożeństw z udziałem Jana Pawła II w Rzymie i poza jego granicami.

Prócz katowickiej katedry spotkania z papieskim oratorium zaplanowano w benedyktyńskim klasztorze w Altenburgu w Austrii, katedrach w Czeskich Budziejowicach i Brnie oraz w praskiej bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

inf. KAI

 

Zobacz także