Powstaje nowa strona internetowa Pawła Bębenka

Już 1 września, w dzień swoich urodzin, Paweł Bębenek opublikuje swoją autorską stronę internetową. Chociaż docelowa strona internetowa wystartuje dopiero za półtora miesiąca, już teraz internauci mogą zobaczyć jej roboczą wersję.

Artysta zamieścił tam ankietę, w której można wskazać, co interesuje czytelników. Dla autorów niektórych odpowiedzi przewidziano specjalne bonusy.

Informacje o przebiegu prac nad stroną Pawła można śledzić na jego stronie w serwisie społecznościowym Facebook. Wszyscy chętni mogą także już teraz zapisywać się na newsletter.

Paweł Bębenek polski śpiewak, kompozytor, dyrygent związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze ojców dominikanów. Z muzyką liturgiczną Bębenek zetknął się w 1990, początkowo jako chórzysta. W 1999 rozpoczął pracę z zespołem muzyki dawnej „Bractwo Lutni” z Dworu na Wysokiej, z którym występował podczas wielu koncertów i festiwali w kraju i za granicą.

Zajmuje się muzyczną tradycją kościoła, jest autorem wielu kompozycji i aranżacji dawnych pieśni kościelnych.

Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła wydał dwie płyty autorskie: „Dzięki Ci Panie. Msza o Miłosierdziu” (wraz ze śpiewnikiem) oraz „Boże mój szukam Ciebie”. Nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w 2009 r. została wydana płyta z kolędami pt. „Gdy się rodzi Zbawca świata”.

Kilkadziesiąt utworów Pawła znajduje się w drugim tomie śpiewnika Niepojęta Trójco.

Sam mówi, że jego muzyka jest efektem poszukiwania Boga Stwórcy i zachwytu nad Jego Pięknem. Współpracował z wieloma osobami zajmującymi się muzyką dawną i liturgiczną, m.in. z Antonim Pilchem (Bractwo Lutni), Marcinem Bornus-Szczycińskim (Bornus Consort), Stanisławem Szczycińskim (Mikroklimat), Taivo Niitvägi (Linnamuusikud, Tallin), Andriejem Kotowem (Sirin, Moskwa) czy Aleksandrem Tomczykiem (Studium Musicae Cracoviensae, Kraków). Współpracuje wciąż z muzykami z branży rozrywkowej: Marcinem i Janem Pospieszalskimi, Piotrem Baronem, Joachimem Menclem, Andrzejem Lampertem. Podczas jednego z koncertów Bractwa Lutni, które wykonywało pieśni pasyjne skomponowane i zaaranżowane przez Pawła improwizował Tomasz Stańko.

Jego zaangażowanie w środowisko muzyczne przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów zaowocowało wieloma wspólnymi celebracjami liturgii, a także powstaniem musicalu „Zazdrosna Miłość”. Od kilku lat poświęca się prowadzeniu warsztatów muzyki liturgicznej w kraju i za granicą.

Zobacz także