Powstały interaktywne mapy podróży św. Pawła

Interaktywne mapy podróży św. Pawła, ukazujące wędrówkę Apostoła od nawrócenia pod bramami Damaszku, poprzez trzy podróże misyjne, aż do podróży do Rzymu, zostały opracowane z inicjatywy portalu Oltarz.pl. Mapy powstały z okazji Roku św. Pawła, ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI.

Przebieg działalności św. Pawła odtworzony został na podstawie zapisów z Dziejów Apostolskich w oparciu o najnowszy przekład Pisma Świętego Nowego Testamentu z języków oryginalnych, wydanego przez Edycję św. Pawła w 2005 r.

Użytkownik, poruszając się po multimedialnych mapach drogami św. Pawła, może zapoznać się z fragmentami Pisma Świętego i objaśnieniami dotyczącymi poszczególnych etapów wędrówek. Każda z podróży prezentowana jest na osobnej mapie, dzięki czemu w czytelny sposób można prześledzić drogę, jaką przebył Apostoł. Prezentacja wykonana została w technologii flash, co umożliwiło ubogacenie jej wieloma ciekawymi motywami graficznymi i rozwiązaniami ułatwiającymi poznanie działalności Apostoła.

W skład nowatorskiego projektu wchodzi pięć multimedialnych map: droga po nawróceniu św. Pawła, pierwsza, druga i trzecia podróż misyjna oraz podróż św. Pawła do Rzymu.

Oprócz map w dziale poświęconym św. Pawłowi, na stronach www.oltarz.pl znajdują się komentarze do listów Apostoła autorstwa ks. prof. dr hab. Waldemara Rakocego CM, tabela chronologiczna życia i piśmiennictwa oraz wiele ciekawych artykułów poświęconych postaci św. Pawła.

Projekt wykonany został przez grafików i projektantów ze studia grafiki komputerowej www.simea.pl, z inicjatywy redakcji internetowego słownika liturgicznego www.oltarz.pl.

na podst. KAI i oltarz.pl

 

Zobacz także