Prawie jak msza

Wczoraj na jednym z portali internetowych znalazłem notkę na temat pogrzebu Prof. Religi. Zachodzę w głowę jak ów pogrzeb będzie wyglądał, bo notka brzmi następująco:

„Pogrzeb profesora, który deklarował się jako ateista, będzie miał charakter świecki. – Będzie to pożegnanie świeckie, wygląda ono podobnie do mszy, ale nie ma kazania. Mistrz ceremonii w bardzo ciepły sposób żegna zmarłego – powiedziała serwisowi dziennik.pl pracownica warszawskiego Cmentarza Wojskowego na Powązkach.”

Podejrzewam tu jakiś powiew geniuszu, tylko nie wiem kogo musnął, czy pracownicę cmentarza, czy autora notki.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marek Rojszyk OP

Marek Rojszyk OP na Liturgia.pl

Dominikanin. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się praktyką wykonywania chorału gregoriańskiego. Uczestniczył w nagraniu czterech płyt i brał udział w licznych przedsięwzięciach liturgiczno-muzycznych, szczególnie w zakresie rekonstrukcji dominikańskiej tradycji śpiewu. Pracuje nad popularyzacją chorału gregoriańskiego w środowisku akademickim. Obecnie prowadzi zajęcia z chorału gregoriańskiego odbywające się w ramach działalności Stowarzyszenia „Sztuka Żywota” w Warszawie. Prowadzi bloga pt. "Obyś miał ciało!" w serwisie Liturgia.pl.