Propozycje doboru śpiewów na III Niedzielę Adwentu roku C

Wejście:  Radosna światłości (m.: A. Gouzes OP, Niepojęta Trójco)
Ta pieśń jest idealna na niedzielę Gaudete, gdyż wyraża radość z przyjścia Chrystusa, zarówno w sensie Wcielenia jak też Jego żywej obecności wśród nas w każdej chwili, która umacnia w wierze, odnawia naszą miłość i rodzi pokój.Przygotowanie darów: Duch Pański nade mną (m.: D. Kusz OP, ze zbiorów Ośrodka Liturgicznego)
Ta pieśń jest jak radosne proroctwo Jana Chrzciciela.

Komunia: Duch i ogień (m.: P. Bębenek, ze zbiorów Ośrodka Liturgicznego)
W tej pieśni Eucharystycznej podkreślony jest wątek przyjścia Chrystusa do każdego z nas."Ogień i Duch były w łonie, które Cię zrodziło, Duch Ogień w chrzcie przychodzi" – te słowa nawiązują bezpośrednio do Ewangelii.

Uwielbienie: Błogosławieni ubodzy (m.: z tradycji greckiej, Niepojęta Trójco)
.
Ta pieśń nawiązuje do wątku obecnego w drugim czytaniu i w Ewangelii: niech nasza miłość wzrasta w tym czasie oczekiwania.

Wyjście: W tym świętym czasie oczekiwania (t.: hymn brewiarzowy, m.: M. Machura, Niepojęta Trójco)
Ta pieśń adwentowa zapowiada przyjście Chrystusa.

Urszula Rogala

 

Zobacz także

Tomasz Dekert

Tomasz Dekert na Liturgia.pl

Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.