Przekaż jeden procent na liturgię!

Rozpoczął się marzec, wszyscy więc powinni otrzymać już od pracodawców dokumenty za mininony rok i mogą przekazać 1% podatku na dobry cel. Gorąco zachęcamy do wsparcia w ten sposób inicjatyw liturgicznych.

Wśród organizacji pożytku publicznego, uprawnionych do zbierania „jednego procenta”, znalazły się też instytucje, które poprzez podejmowane dzieła wspierają popularyzację liturgii, realizują w praktyce reformę liturgiczną i zapewniają formację liturgiczną.

Ośrodek Liturgiczny Ruchu Światło–Życie w Chorzowie

Uzyskane fundusze zostaną przekazane na organizację warsztatów muzyczno–liturgicznych w Ośrodku, organizację rekolekcji dla liderów muzycznych (KAMuzO) oraz na wsparcie działalności Chóru Ośrodka Liturgicznego.

Fundacja „Światło–Życie”
KRS 0000071891
Koniecznie z zaznaczniem celu szczegółowego: „Warsztaty muzyczne”

Teatr Węgajty

„Ten rok jest dla nas szczególnie trudny. Urząd Marszałkowski naszego województwa szukając oszczędności w czasach kryzysu jesienią 2011 roku zlikwidował Ośrodek Poszukiwań i Edukacji Teatralnej Węgajty działający w strukturach Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Była to sprawdzona przez 20 lat podstawa finansowa i organizacyjna naszej pracy wspierana przez aktywność społeczną Stowarzyszenia Teatr Węgajty.”

Stowarzyszenie „Teatr Węgajty”
KRS 0000020919

Dominikanie w Lublinie

Klasztor dominikanów w Lublinie jest jedną z najstarszych instytucji Lubelszczyzny, a kompleks zabudowań dominikańskich jest jednym z najcenniejszych zabytków naszego regionu. Obecnie przebiega odnowa bazyliki i klasztoru. Nie ogranicza się ona tylko do odbudowy materialnej kompleksu. Projekt odnowy zawiera w sobie również podejmowanie problemów społeczności lokalnej i aktywny udział wszystkich zainteresowanych w kulturze.

Klasztor współorganizuje I Archidiecezjalne Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne.

Fundacja „Restaurare Basilicam”
KRS 0000128069

W obecnym stanie prawnym, podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku z organizacją pożytku publicznego, nie musi sam dokonywać wpłaty na konto tej organizacji, a jedynie w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT–28, PIT–36, PIT 36L, PIT–37, PIT–38) podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Podatnik ma prawo wybrać tylko jedną organizację, z zamieszczonych w wykazie ogłoszonym do końca roku podatkowego w drodze obwieszczenia przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.

Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez organizację pożytku. Powyższe informacje zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego przez organ podatkowy jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

Wspomóż

Nieustannie przypominamy też o naszej prośbie o wsparcie dzieła Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, jakim jest serwis Liturgia.pl. Ponieważ Fundacja nie ma statusu organizacji pożytku publicznego, można to zrobić tradycyjnie – wpłacając dowolną kwotę poprzez przelew lub transfer internetowy na stronie www.liturgia.pl/wspomoz. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

Zobacz także