Rekolekcje liturgiczne „Mysterium Fascinosum” w Bystrej

W dniach 5-7 września 2008 odbędą się w Bystrej koło Jordanowa w Małopolsce rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinosum. W czasie rekolekcji organizatorzy chcą „starać się zafascynować wszystkich uczestników liturgią. Ukazać ją jako żywy świat, w którym człowiek spotyka Boga i wchodzi z Nim w intymną relację miłości”.

W tym roku rekolekcje będą nosić tytuł: Liturgia na przestrzeni wieków. Rekolekcje będą miały formę wykładową połączoną ze wspólnymi celebracjami liturgicznymi. Gośćmi będą księża naukowo związani z liturgiką, którzy wygłoszą konferencje, zaś całe rekolekcje poprowadzi ks. mgr lic. Michał Leśniak. Z uwagi na poruszaną tematykę i specyfikę zagadnienia rekolekcje te adresowane są do animatorów, ceremoniarzy, ministrantów i wszystkich chętnych (powyżej 17 roku życia) z całej Polski.

Rekolekcje organizują Diakonia Liturgiczna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu oraz Krakowska Archidiecezjalna Diakonia Liturgiczna. Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane są w dwóch formach: przez wysłanie pocztą formularza zgłoszeniowego i wpłacenie zaliczki na konto, lub osobiste dostarczenie formularza zgłoszeniowego do Duszpasterstwa Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej i wpłacenie zaliczki do 15 lipca. Koszt rekolekcji to 100 zł (przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 50 zł).

Szczegółowe informacje o rekolekcjach i zapisach, numer konta oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.liturgia.org.pl/mf. Uczestnicy rekolekcji otrzymają materiały konferencyjne, teksty Liturgii Mszy św., pieśni i liturgii godzin, identyfikatory, a także pamiątkowe koszulki i inne niespodzianki.

kp

Zobacz także