Co zaśpiewać na Mszy? IV niedziela zwykła roku A

Błogosławieni znaczy szczęśliwi. Słowa Ewangelii skierowane są do każdego człowieka. W centrum dzisiejszej liturgii znajdują się właśnie słowa Ośmiu Błogosławieństw, które przecież są o nas wierzących.

Niedziela jest dla nas szczególnym zaproszeniem do radości i dziękczynienia za dar wiary. Jednak nie jest to rzeczywistość statyczna – dzisiejsze Słowo zachęca nas do szukania Boga, do nieustawaniu w drodze. Jesteśmy zaproszeni do stawania się ludźmi błogosławieństw.

Pieśń na wejście:

Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy hymn (A. Gouzes OP) NT I 164

Tylko w Bogu (D. Kusz OP) NT II 242

 

Pieśń na przygotowanie darów:

Błogosławieni ubodzy (opr. A. Gouzes OP) NT I 134

 

Błogosławieni (P. Bębenek) NT I 135

Pieśń na Komunię:

Zbliżam się w pokorze (opr. P. Bębenek) NT 362

Miłujcie się wzajemnie (U. Rogala) NT II 224

 

Pieśń na uwielbienie:

Boże, mój Boże (P. Bębenek) NT II 398

Niech oblicze Twe (J. Sykulski) NT I 371

Pieśń na zakończenie: 

Chwalcie Pana (D. Kusz OP) NT I 142

 

Laudate Dominum (Taize) NT I 367

Zobacz także

Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP

Rafał Maciejewski i Krystian Neścior OP na Liturgia.pl

Rafał Maciejewski - śpiewak, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant w klasie śpiewu prof. Urszuli Kryger. Kantor łódzkiego klasztoru dominikanów. Organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej. Był współautorem repertuarów mszalnych w Kalendarzu Liturgicznym Archidiecezji Łódzkiej. W latach 2011-2013 wykładowca Szkoły Kantorów, od 2014 wykładowca Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie. Krystian Neścior OP - brat student w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie, kantor braci studentów. Równolegle rozwija swoje muzyczne pasje ucząc się w klasie śpiewu klasycznego. Pochodzi z Olsztyna.