Requiem aeternam

Planowałem zrobić dzisiaj wpis zupełnie inny, na temat bardzo lekki, wręcz rozrywkowy. Odkładam to jednak na później, gdyż dziś zostałem zaskoczony wiadomością o śmierci abpa Józefa Życińskiego, pasterza diecezji, na terenie której mieszkam już jedenasty rok. Wprawdzie nie podzielałem pewnych jego poglądów, zwłaszcza w sprawach publicznych, teraz jednak nie ma to już żadnego znaczenia. Odszedł pasterz mego Kościoła lokalnego i mówię z głębi serca: Requiem aeternam dona ei, Domine, et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace.

Planowałem zrobić dzisiaj wpis zupełnie inny, na temat bardzo lekki, wręcz rozrywkowy. Odkładam to jednak na później, gdyż dziś zostałem zaskoczony wiadomością o śmierci abpa Józefa Życińskiego, pasterza diecezji, na terenie której mieszkam już jedenasty rok. Wprawdzie nie podzielałem pewnych jego poglądów, zwłaszcza w sprawach publicznych, teraz jednak nie ma to już żadnego znaczenia. Odszedł pasterz mego Kościoła lokalnego i mówię z głębi serca: Requiem aeternam dona ei, Domine, et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace. Amen.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....