Rocznica chrztu

Wczoraj przypadła 50. rocznica mego chrztu. Z tej okazji odprawiłem Mszę świętą w intencji dziękczynnej za ten sakrament. Dziś z kolei odprawiłem w intencji moich Rodziców i Chrzestnych, a jutro odprawię za kapłana, który był szafarzem chrztu. Nic o nim nie wiedziałem, ale przed paroma miesiącami napisałem mail do parafii, w której zostałem ochrzczony (parafia św.

Dziś z kolei odprawiłem w intencji moich Rodziców i Chrzestnych, a jutro odprawię za kapłana, który był szafarzem chrztu. Nic o nim nie wiedziałem, ale przed paroma miesiącami napisałem mail do parafii, w której zostałem ochrzczony (parafia św. Zygmunta w Warszawie) z prośbą o sprawdzenie tego w księgach parafialnych. Szybko dostałem odpowiedź z imieniem i nazwiskiem tego kaplana, a potem poszukałem o nim wiadomości w internetowej wyszukiwarce. Szafarzem mego chrztu był ks. Józef Rudzki (1937-2014), od 1992 r. kapłan diecezji łowickiej.

Wspominam o tym również po to, by zachęcić tych co ten wpis przeczytają, do obchodzenia rocznic chrztu, do modlitwy za tych co nas do chrztu przynieśli oraz za szafarzy sakramentu.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....