„Rut Moabitka”: rozwiązanie konkursu na rebus!

Przedstawiamy galerię Waszych rebusów – prac konkursowych. Do ich autorów trafia książka bp. Grzegorza Rysia „Rut Moabitka”, a my mamy możliwość podziwiania kreatywności twórców.

Zadaniem konkursowym było ułożenie rebusu, którego rozwiązaniem jest hasło „Rut Moabitka” – jako nagrodę obiecaliśmy najnowszą książkę znanego i cenionego krakowskiego biskupa Grzegorza Rysia pt. „Rut Moabitka”, ufundowaną przez Wydawnictwo eSPe.

Zobacz galerię nagrodzonych prac konkursowych

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkich Czytelników Liturgia.pl zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, dostępnych najczęściej na naszym profilu na Facebooku.

Do autorów wszystkich powyższych prac trafia nagroda książkowa:

Pogłębione i wyczulone na niuanse odczytanie biblijnej opowieści o Rut Moabitce jako objawienia niezwykłej prawdy o Bogu. Bogu, który jest gotowy zawiesić prawa religijne, które sam ustanowił. Bogu, który jest obrońcą grzeszników. Bogu, który jest naszym krewnym.

Rut Moabitka„Bóg jest naszym obrońcą, ponieważ poczuwa się do pokrewieństwa z nami. Robi to z potrzeby serca: „mówiłeś z serca do serca twojej służebnicy”. Nie dlatego nas broni, że ma w tym interes; nie dlatego nas pomści, że na tym zyska; On jest poruszony więzami pokrewieństwa z nami. Musi wziąć nas w obronę, bo jest naszym krewnym. To już nie jest Bóg prawa. To już nie jest tylko Bóg przykazań, Bóg przymierza, ale nasz najbliższy krewny, który o nas zadba, który nas pomści, obroni, wyzwoli” (fragment książki).

Bp Grzegorz Ryś jest uznanym rekolekcjonistą, przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski, wykładowcą historii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, autorem kilku książek, m.in. wydanych w Wydawnictwie eSPe: Ecce Homo i Brat Albert. Inspiracje. Co roku bierze udział w pieszej pielgrzymce z Krakowa na Jasną Górę.‬

Do pana Stefana Oszustowicza, laureata plebiscytu internautów trafi dodatkowo książka:

Raniero Cantalamessa, „Moc Krzyża. Medytacje watykańskie

Moc KrzyżaPełne żarliwości, wypływające z głębokiej wiary rozważania misterium krzyża autorstwa kaznodziei Domu Papieskiego. Głosi on niesamowitą, przemieniającą moc Krzyża, prawdziwe doświadczenie której musi spowodować absolutną rewolucję w naszym życiu – prywatnym i społecznym. I tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie wejść w relację z Żywym Bogiem. Pierwotne wersje tych tekstów zostały wygłoszone w Bazylice św. Piotra w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II.

W Getsemani obecny był także mój grzech, który ciążył na sercu Jezusa; na krzyżu był także mój egoizm i nadużycie wolności, które Go przygwoździły. Skoro Chrystus umarł „za moje grzechy”, to – zmieniając formę zdania z biernej na czynną – oznacza to, że ja ukrzyżowałem Jezusa z Nazaretu!

Potrzeba, aby człowiek chociaż raz w życiu przeżył takie „trzęsienie ziemi” i aby w jego sercu powstało coś na podobieństwo tego, co zdarzyło się w przyrodzie w chwili śmierci Chrystusa, kiedy to zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, skały zaczęły pękać i groby się otworzyły. Trzeba, aby wreszcie święta bojaźń Boża zdruzgotała nasze tak pewne siebie serce. Św. Piotr Apostoł przeżył coś podobnego, a jeśli mógł wykrzyczeć do tłumu tamte przerażające słowa, to dlatego, że najpierw wykrzyczał je sam do siebie, a przeszyty spojrzeniem Jezusa, „gorzko zapłakał” (Łk 22,61). […]

 

Nagrody ufundowało Wydawnictwo eSPe. Wyślemy je pocztą na adres wskazany w zgłoszeniu konkursowym.

Zobacz także