Śpiew liturgiczny i gramatyka

Miałem napisać o jednym z poematów Eddy, nektarze i śmierci zaprzeczonej przez *n, ale strona działa tak podle, że nie będę ryzykował wpisywania dłuższych tekstów. Poczekamy do przyszłego tygodnia, kiedy ma się wszystko zmienić.

Napiszę zatem o nowej książce, która w lipcu powinna się już ukazać, a zainteresuje (chyba) obecnych tutaj teoretyków i praktyków liturgicznego śpiewu (tworzących potężne lobby na tej stronie): Medieval Liturgical Chant and Patristic Exegesis. Words and Music in the Second-Mode Tracts.

Oto link do strony wydawnictwa.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marcin L. Morawski

Marcin L. Morawski na Liturgia.pl

Filolog (ale nie lingwista) o mentalności Anglosasa z czasów Bedy. Szczególnie bliska jest mu teologia Wielkiej Soboty. Miłośnik Tolkiena, angielskiej herbaty, Loreeny McKennitt i psów wszelkich ras. Uczy greki, łaciny i gockiego. Czasami coś tłumaczy, zdarza mu się i wiersz napisać. Interesuje się greką biblijną oraz średniowieczną literaturą łacińską i angielską. Członek International Society of Anglo-Saxonists, Henry Bradshaw Society.