Spóźnione postanowienia noworoczne

Czyli projekt Ewangelizacji Warszawy ruszył! Powoli, niepewnie, jak olbrzym stawiający pierwsze kroki po okresie stagnacji, ale ruszył.

Czyli

 

projekt Ewangelizacji Warszawy ruszył! Powoli, niepewnie, jak olbrzym stawiający pierwsze kroki po okresie stagnacji, ale ruszył.

 

Po dwóch latach rozmów, budowania współpracy na poziomie kapłan – świecki, wzajemnego obalania stereotypów, usuwania ze słownika słów: musicie, powinniście, no bo wy … okazało się, że można razem działać.

 

Udało nam się ustalić czym projekt… nie jest:

 

Nie jest to impreza – jednorazowy zryw, kolejna kulturalna atrakcja na mapie Warszawy, akcja, która wypali nasze siły.

 

Nie jest to budowanie filii własnej wspólnoty, bez udowadniania proboszczowi, że ja z zewnątrz to wiem lepiej.

 

Nie jest to też zdobywanie sprawności, by pod koniec roku pokazać dzienniczek Ks. Kardynałowi do podpisu i zapomnieć, do czasu kiedy znów ktoś na forum publicznym rzuci hasło „ewangelizacja”.

 

A czym projekt jest? Mam nadzieję, że będę regularnie o tym pisać. I to jest moje postanowienie.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marzena Mikosz

Marzena Mikosz na Liturgia.pl

Archeolog. Członek Stowarzyszenia Naukowego Archeologów w Polsce. Podczas studiów zajmowała się promocją archeologii przez organizowanie pokazów archeologii eksperymentalnej i rekonstrukcji wydarzeń historycznych. Jak do tej pory najmłodszy pomysłodawca i organizator wystawy w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Po studiach pracowała w agencjach marketingowych, gdzie zajmowała się promocją polskiej kultury w kraju i za granicą, była producentem koncertów, festiwali, imprez objazdowych i kampanii marketingowych, główni muzycznych. Od trzech lat zajmuje się promocją Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni” w Jarosławiu. Należy do wspólnoty...